Dla wygody użytkownika oraz w celach statystycznych, strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, akceptujesz zasady polityki prywatności & cookies.

Nowe horyzonty biur.

28.06.2022

Stworzone z myślą o człowieku, inspirowane naturą nowoczesne biuro Signal Iduna zaprojektowane przez pracownie BitCreative, obfituje w wiele funkcjonalnych rozwiązań, m.in. nowoczesne ściany działowe CreoConcept. O biurach, praktycznych rozwiązaniach i najwyższej jakości materiałach we wnętrzach biurowych opowiedzieli nam przedstawiciele firmy CreoConcept i założyciel biura BitCreative Barnaba Grzelecki.

 

fotomohito_bitcreative_signaliduna_002_6779

 

fotomohito_bitcreative_signaliduna_007_6707

Nowy rok obfituje w ciekawe realizacje z użyciem szklanych ścian działowych od CreoConcept. Jedną z nich jest siedziba firmy Signal Iduna znajdująca  się w warszawskim biurowcu Wola Retro – nowoczesnym budynku z historią w tle. Przestrzeń o powierzchni 1500 mkw. została zaprojektowane przez pracownię Bit Creative, a projekt ten przewidział zastosowanie we wnętrzu szklanych ścian działowych Silence Loft od CreoConcept.  Biuro Signal Iduna to lekka i przyjemna w odbiorze aranżacja inspirowana przede wszystkim naturą. Roślinne motywy przełamane są odcieniami granatu oraz dopełnione drewnianymi lamelami. We wnętrzu znalazł się również element biophiliczny: na recepcji gości wita ściana z mchu Forest. Świetnie koresponduje ona industrialnym sufitem oraz szkłem wykorzystanym do ścian działowych. Mech nadaje lekkości i miękkości we wnętrzu, przez co aranżacja staje się przyjaźniejsza.

fotomohito_bitcreative_signaliduna_022_6735

Między naszą firmą a pracownią Bit Creative zauważalny jest jeden, znaczący wspólny punkt. Zależy nam na przestrzeni biurowej o najwyższych standardach funkcjonalności.  Podążamy za rozwojem technologii tworzą miejsca wysokiej jakości. Oferowane przez CreoConcept rozwiązania to przede wszystkim produktu posiadające szereg certyfikatów i badań gwarantujących ich wysokiej klasie.   – mówi Tomasz Rybka, Prezes Zarządu CreoConcept.

W wnętrzu użyto szklanych ścian działowych w wersji szprosowej. Był to celowy zabieg mający na celu przełamanie delikatnego charakteru biura. Ściany szklane w systemie loftowym korespondują z industrialnymi elementami, które pojawiają się w biurze. Ściany świetnie przełamują neutralną zieleń czy elementy drewniane. Mimo masywności konstrukcji znalazły się one we wnętrzu Signal Iduna nie bez przyczyny. Dodatkowo w przestrzeni zaprojektowano również sporo elementów pasiastych, stąd poziomy podział ścian szklanych wyszedł naturalnie i dobrze wpisał się w otoczenie. Szkło nadaje lekkości w odbiorze. Jest elementem, który pozwala wydzielić przestrzeń akustycznie przy zachowaniu jednocześnie doświetlenia światłem naturalnym. Dzięki zastosowaniu szkła mamy pełen odbiór danej przestrzeni.

 fotomohito_bitcreative_signaliduna_014_6784

Barnaba Grzelecki, architekt i założyciel pracowni Bit Creative podkreśla, że istnieje kilka aspektów, które powinno posiadać współczesne biuro.

- To przestrzeń, w której się spotykamy i pracujemy zespołowo. W której się integrujemy i czerpiemy energię od drugiej osoby. Jako ludzie potrzebujemy przynależności do miejsca, dążenia do wyznaczonych celów biznesowych. Wszystkie te elementy powinniśmy odnaleźć właśnie w miejscu pracy – mówi.

Wnętrze świetnie się prezentuje się gdy oglądamy je z różnych perspektyw w połączeniu z elementami widzianymi w innym pomieszczeniu. Zabieg ten pozwala na osiągnięcie  optycznego złudzenia otwarcia przestrzeni mimo jej funkcjonalnego zamknięcia. Dodatkowo przy zastosowaniu folii LCD lub zasłon mamy w pełni mobilny element separacyjny.

 fotomohito_bitcreative_signaliduna_009_6743

We wnętrzu biura Signal Iduna zastosowano ściany szklane gwarantujące izolacyjność akustyczną Rw 48db. Wysokie parametry akustyczne zapewniają komfort pracy oraz przebywania w przestrzeni biurowej.

Biuro Signal Iduna nacechowane jest naturalnością, ale nie zabrakło w nim również nowoczesnych zabiegów aranżacyjnych. Projektant wspomina o wydruku panoramy miasta na drewnie, element ten świetnie koresponduje z całością aranżacji. Ważne są w nim przestrzenie wspólne. We wspomnianym biurze ciekawym elementem jest funkcjonalna kuchnia zlokalizowana w centralnej części biura, umiejscowienie jej gwarantuje dostęp z obu stron.

CreoConcept to wiele biurowych rozwiązań, które posiadają jedną wspólną cechę – komfort. Najważniejsze jest dla nas kreowanie biur sprzyjającym pracy. Nasze działania determinowane są przez wnętrza wielofunkcyjne.