Dla wygody użytkownika oraz w celach statystycznych, strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, akceptujesz zasady polityki prywatności & cookies.

BIURO Z ENERGIĄ

30.06.2022

Inspirowane źródłami energii, idealnie wpasowane w ideologię firmy i wyjątkowo nowoczesne – takie właśnie jest zaprojektowane przez BitCreative i pełne szklanych rozwiązań od CreoConcept nowe biuro Axpo w The Warsaw Hub.

Axpo ma swoją siedzibę w The Warsaw HUB – prestiżowym warszawskim budynku. Firma oferuje rozwiązania dla segmentu energetycznego i intensywnie rozwija sprzedaż zielonej energii, gazu oraz fotowoltaiki. Biuro zaprojektowane przez pracownię BitCreative w każdym detalu nawiązuje do działalności firmy Axpo, a wszelkie elementy wystroju wnętrza odnoszą się do źródeł energii.

 

fotomohito_bitcreative_axpo_004_9080

 

Współczesne biuro

Wspomniana przestrzeń biurowa to nowoczesne i zaawansowane technologicznie wnętrze. Główną inspiracją do jego stworzenia była energia pozyskiwana z odnawialnych źródeł. Dlatego do wystroju biura wykorzystano elementy, takie jak panele fotowoltaiczne, lampy w kształcie fali, ozdobne żarówki czy niebieską żywicę. Przestrzeń naszpikowana została niekonwencjonalnymi detalami, które dzięki zastosowaniu szklanych rozwiązań od CreoConcept widoczne są z różnych miejsc. Szklane ściany mają szerokie zastosowania projektowe – dzięki nim przestrzeń jest dobrze doświetlona, a elementy z innych pomieszczeń są widoczne, stanowiąc ciekawy element aranżacyjny.

 

Rozwiązania od CreoConcept

W biurze Axpo zostały wykorzystane akustyczne ściany szklane Silence oraz UltraSilence. Gwarantują one izolacyjność akustyczną na poziomie 52 dB. Ściany oddzielają otwartą przestrzeń biurową od sal konferencyjnych, dzięki czemu biuro staje się funkcjonalne i dostosowane do potrzeb pracowników. Wyciszone zostały sale konferencyjne, mniejsze sale do spotkań i rozmów oraz biura. Minimalistyczną konstrukcję profili aluminiowych w przypadku biura Axpo podkreśla fakt zastosowania profili w kolorze białym. Rozwiązanie to idealnie wpisuje się w koncepcję przejrzystego i lekkiego biura. Biel doskonale współgra z 25- i 30-milimetrowymi profilami konstrukcyjnymi.

 

fotomohito_bitcreative_axpo_018_7245

 

Biura w duchu ESG

Współczesny rynek biurowy skłania do coraz to nowszych działań w segmencie ładu korporacyjnego. Skrót ESG pochodzi od Environmental, Social and Corporate Governance i stanowi opis działań, które podejmują firmy pod kątem ich wpływu na ochronę środowiska, dbania o społeczeństwo i wspomnianego już ładu korporacyjnego. W przypadku tworzenia ekologicznych biur ważnym elementem całej układanki jest „Environmental”, dotyczący działań z zakresu ochrony środowiska, ale również obejmujący aspekty tworzenia ekologicznych biur. W tym przypadku istotny jest dobór firm zaangażowanych do realizacji danej przestrzeni. W CreoConcept dbamy o to, by naszą działalnością wpisywać się w segment ESG. Już kolejny rok jesteśmy członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) – głosu zjednoczonych liderów branży budowlanej. Poprzez  członkostwo w tej organizacji jasno określamy nasze standardy i stale poszerzamy horyzonty.

 

 

fotomohito_bitcreative_axpo_031_7222

fotomohito_bitcreative_axpo_027_7258

 

fotomohito_bitcreative_axpo_028_7237