Dla wygody użytkownika oraz w celach statystycznych, strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, akceptujesz zasady polityki prywatności & cookies.

WallE – prywatność w zasięgu ręki

06.06.2023

Czy tego chcemy, czy nie, pozostajemy „odsłonięci” zarówno w dziedzinie szeroko pojętych kontaktów międzyludzkich, komunikowania się – choćby przez internet – jak i w trakcie realizowania obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Podglądają nas przełożeni, współpracownicy, odwiedzający nas klienci, często przypadkowi ludzie przychodzący w miejsca naszej zawodowej aktywności. Otwarte przestrzenie przeszkadzają w utrzymaniu koncentracji na danym zadaniu. Nie do końca dobrze służą też wykonywaniu służbowych obowiązków ani nie pomagają w kreatywnym myśleniu. Czy istnieje możliwość pogodzenia atutów pracy w open space z korzyściami wynikającymi z pracy w izolacji? W CreoConcept uważamy, że tak. W takich momentach z pomocą przyjść może ściana WallE, produkt znajdujący się w asortymencie firmy.

WallE – komfort prywatności

WallE to ściana szklana wyposażona w folię LCD zapewniająca prywatność „na żądanie” – naciskasz przycisk pilota i ściana szklana traci swoją przezierność, klikasz raz jeszcze i tafla znowu staje się przezroczysta. Rozwiązanie wykorzystujące zmienną przezierność jest dobrze znane i stosowane od dłuższego czasu, sama technologia w obecnej postaci liczy ponad 40 lat i opiera się na zmianie ułożenia ciekłych kryształów w momencie podania lub odłączenia napięcia prądu elektrycznego, co powoduje mętnienie lub przejrzystość szkła.

Ściany WallE to rozwiązanie przeznaczone do nowo projektowanych biur, gdzie klient dysponuje wolną przestrzenią, w której już na etapie projektu zakłada wprowadzenie systemu ścian z tym rozwiązaniem.

Jakie jeszcze korzyści płyną z zastosowania tego rozwiązania? Ściany WallE, oprócz właściwości optycznych zapewniających prywatność, izolują dane pomieszczenie pod względem akustycznym (izolacyjność akustyczna produktu w granicach od Rw 33 dB do Rw 54 dB) i termicznym, z powodu czasowego ograniczenia dostępu światła do danego pomieszczenia. Podnosi to komfort pracy przebywających w pomieszczeniu osób, jak również przyczynia się do oszczędności energii – w mniejszym zakresie polegać można na klasycznej klimatyzacji. Korzystający ze ścian WallE mogą doświadczyć przyjemnych doznań wizualnych.

Kompleksowo z CreoConcept

Z punktu widzenia zamawiającego istotnym atutem ścian WallE jest czas realizacji zarówno dostawy, jak i całości projektu. CreoConcept to pierwsza na rynku firma oferująca kompleksowy produkt (szkło–profil–folia) oraz jego montaż, co daje jej dużą przewagę nad firmami konkurencyjnymi. Dysponuje rozbudowanym parkiem maszynowym, dzięki któremu wszystkie procesy związane z realizacją projektów monitorowane są na każdym etapie produkcji. Firma nie musi zlecać realizacji poszczególnych elementów prac podwykonawcom, produkcję i montaż realizuje własnymi siłami. Dzięki temu nie dochodzi do opóźnień, a praca przebiega płynnie. Wszystkie elementy ściany WallE, takie jak konstrukcja aluminiowa, szkło czy folia LCD, prefabrykowane są w siedzibie firmy w Kielcach, a na dalszym etapie współpracy z klientem dostarczają je i osadzają w pomieszczeniach wewnętrzne, stale dostępne ekipy pracownicze. Ma to znaczący wpływ na skrócenie terminu realizacji i przyspiesza ewentualną pomoc techniczną w okresie gwarancyjnym oraz pogwarancyjnym.

Funkcjonalna ściana WallE

Ściany WallE doskonale sprawdzą się w projektach architektonicznych, które przewidują swego rodzaju przestrzenność i przenikanie się stref dostępnych oku „widza”, ale w sytuacji zaistnienia konieczności separacji, np. przeprowadzenia poufnej rozmowy, odbycia spotkania związanego z informacjami o wysokim poziomie tajności czy natychmiastowego przeprowadzenia tzw. calla, w ciągu kilku sekund możliwe jest odseparowanie się od osób obecnych w tle. Z tego powodu mogą okazać się świetnym rozwiązaniem w placówkach świadczących usługi medyczne, prawne czy finansowe. CreoConcept zrealizowała zresztą w ostatnim czasie największy w Polsce projekt związany z dostawą ścian o zmiennej przezierności. Dla jednego z klientów spółka dostarczyła łącznie ponad 3000 mkw. przeszklonych ścian w systemie WallE. O wartości produktu i jego korzystnych właściwościach w sposób wystarczający świadczy fakt, że firma CreoConcept zadecydowała się na wprowadzenie tego rozwiązania w swojej nowej siedzibie – ściany WallE zastosowano w salach konferencyjnych, meeting roomach oraz w gabinecie prezesa.

 

 

Artykuł ukazał się w czerwcu